Žádné záznamy.

American Bulldog Club > Historie klubu

Historie a vznik klubu HEABC Czech Republic

Logo klubu

HEABC Czech republic klub vznikl začátkem roku 2008, kdy se odštěpil od svého otcovského klubu HEABC. Vše vzniklo díky velikému zájmu o toto plemeno, obrovskému úsilí zakladatele ing. Tomáše Sobka, který své myšlenky, sny, práci a zarputilost rozvedl do takových rozměrů, že vznik samostatného českého klubu byl nevyhnutelný. Organizace mezinárodních soutěží po takřka celé východní Evropě, sdružování klubů Amerických buldoků z celého východního bloku a administrativa s tím spojená, dali příčinu ke vzniku ryze českého klubu HEABC Czech republic. Ušlechtilé idey rozšiřovat, seskupovat, prezentovat a vystavovat plemeno American Bulldog v České republice se s nadšením ujalo několik lidí, kterým budoucnost Amerických buldoků v naší zemi není lhostejná.

Za otce klubu HEABC Czech Republic lze považovat hned několik jeho prvotních členů, kteří svorně, demokratickou formou v podobě jednohlasných souhlasů, počali aktivně tvořit a připravovat malé, české „štěně” s názvem HEABC Czech republic, s úsilím a snahou vybudovat z něj opravdového šampióna mezi chovatelskými kluby. Vznik klubu podnítila i připravovaná akce s prvním oficiálním kláním v Iron Dogu a výstavy ABNA, takže na rozjezd až příliš úkolů pro zasvěcené.

Nicméně Karel Hahn a Kristián Janík (Krischot) si pořádání akce vzali pod svá křídla, veškeré nutné kontakty, sponzory, místo konání a vše s akcí spojené svou silou začali rozjíždět. Samozřejmě všechny informace a nutné vědomosti a zkušenosti předávali ostatním.

Jaroslav Beneš (Ben) si statečně a nutno napsat, že odpovědně, vzal na starost nejdůležitější administrativní věci a k tomuto obrovskému a těžkému úkolu založení klubu si ještě přidal hromady spjatých úkolů. Sepsal stanovy, oslovil ministerstvo vnitra, založil účet klubu, sestavil systém fungování a ve volných chvílích střádal i jiné, velmi důležité informace jakými jsou chovné stanice, buldoci v republice a evidoval je. Stal se „předními končetinami” tohoto velikého těla, kdy poháněn těmi „zadními” v podobě Karla Hahna se vše začalo hýbat.

O zviditelnění a tedy „očima” se postaralo hned několik nadšenců, kdy z kraje začali práce na webových stránkách. Mirek Jakubík (Miras) a Jarda Vachulka a vytvářeli svorně vzhled stránek a jejich realizaci.

„Hlasem”, slyšitelným štěkáním, spojením se světem v podobě odesílání formulářů, pozvánek a přihlášek se stala mladá a křehká dívčina Adéla Ponocná (Ady) s Tomášem Čučkou. Prohrabáváním adres, jejich tištění na obálky, nalepování známek a únavné běhání na poštu, zastávali s neomylností. Ady stačil pomáhat i Filip Kočí (Filas), který se zároveň stal i jakousi „šedou eminencí” při posuzování tvorby www stránek.

„Tělíčko a hlava”, práce s překlady dokumentů, kde se prosadil Pavel Kaas (Kasik), dozor nad všemi aktivitami všech a cenné rady od nich: Libor Růžička (Růža), Jana Oharková, funkci pokladníka s odhodláním vzala na své bedra Eva Benešová, starost o účetnictví Tereza Benešová.

Tito lidé a ještě mnoho dalších (snad prominou, že nejsou vypsáni) byli při zrození klubu HEABC Czech Republic.

A tak se narozené štěně díky těmto lidem počalo v lednu roku 2008 hýbat, štěkat, otevřelo oči a přemýšlet o budoucnosti. Věříme, že jeho kroky povedou k ušlechtilým cílům, kterými jsou prezentace, rozšiřování a evidence plemene American Bulldog a k radosti všech členů a majitelů toto úchvatného plemene.